Sodnik(i): Bernard Avramovič in Elvis Fatič

2:4 [25] Sironič Blaž
2:5 [30] Ručna Jani
3:5 [39] Jovič Viler
4:5 [40] Logar Tadej

V 8.krogu 2.SFL zahod sta se v soboto v športni dvorani Poden pomerila FSK Stripy in KMN Oplast iz Kobarida. Gostje so veljali za izrazitega favorita saj na lestvici prepričljivo vodijo brez izgubljene točke. Naši so tekmo pričeli zelo poletno in odločno, brez spoštovanja do dvakratnih pokalnih zmagovalcev Slovenije v kateri igra kar pet bivših reprezentantov. Poleten začetek se je našim obrestoval saj so že v 3.minuti po prostem strelu kapetana Kejžarja povedli, vendar gol ni bil pripisan njemu temveč gostujočemu kapetanu Ručni, le ta je namreč spremenil smer žogi, da je pristala za hrbtom Kurinčiča. Izkušena gostujoča ekipa je počasi prevzela pobudo in v 12.minuti je »Ločan« Saša Leban po uigrani kombinaciji s pravim evrogolom izid izenačil. Priložnosti so se vrstile na obeh straneh za naše pa je najlepšo zapravil Rok Logar, ki je bil na drugi vratnici za malenkost prekratek. Nato je prišla nesrečna 17.minuta v kateri je naša obramba zaspala, Perendija je to spridom izkoristil in dvakrat mojstrsko premagal vratarja Smiljanića, minuto zatem je za končni izid prvega polčasa 4:1 zadetek prispeval Horvat, še lani igralec hrvaških prvakov iz Gospića. Pred začetkom drugega polčasa prisotni v dvorani niso pričakovali nič drugega, kot le visok poraz domačih in ponovitev zgodbe iz Kobarida vendar temu le ni bilo tako. Fantje se kljub visokemu vodstvu gostov niso predali in po navodilih trenerja Ahčina še bolj pritisnili na vrata gostov. Kot kaže je nekaj treningov takoj po novem letu le prineslo nekaj svežine in moči v ekipo saj so bili v soboto tekaško zelo dobro razpoloženi. V 25.minuti je po hitrem protinapadu na 4:2 znižal Sironič vendar je iz prostega strela kmalu zatem Ručna popravil svojo napako iz prvega dela in povišal na 5:2. Oplast je skoraj celotno tekmo igral le s šestimi igralci zato jim je pričelo primanjkovati moči posledično temu pa so sledile napake njihovih igralcev, naši pa so ponujene priložnosti zapravljali kot po tekočem traku. Vratnici Vilerja in Kalana ter streli Langerholca, Kejžarja in ostalih niso našli poti v mrežo. V 39.minuti je po boku prodrl Viler in izid znižal na 5:3. V zadnji minuti tekme je najprej Logar Tadej Stripy približal na gol zaostanka za presenečenje pa je na žalost vseh prisotnih domačih navijačev zmanjkalo časa čeprav je v zadnjih desetih sekundah Kejžar še dvakrat močno streljal proti vratom vendar je bil vratar gostov uspešnejši in srečnejši. »Če« bi imeli v soboto na razpolago še minutko ali dve samo Bog ve, kaj vse bi se lahko še zgodilo v tem času. Konec koncev so si fantje točko mirno zaslužili. Fantom gre vsa pohvala za borbenost in odlično predstavo proti Oplastu, ki po igralski zasedbi in prikazani igri resnično spada rang više. Napredek v igri je očiten kar je sladka skrb pred nadaljevanjem za trenerja Ahčina in vse navijače. Bravo fantje! Naši že v četrtek potujejo na Ig, kjer se bodo ob 19.30 v naprej odigranem srečanju 9.kroga 2.SFL pomerili s tamkajšnjim istoimenskim klubom.

Za konec še to! Aljaža so reprezentančni kolegi na zboru v Celju odlično sprejeli in mu že dali vzdevek »Pirlo« po igralcu Milana, čeprav bi si Aljaž kot navijač Reala prav gotovo želel kakšen drug vzdevek. Z njegovim pristopom in prikazanim je bil zadovoljen tudi selektor Tesko. Bravo Pirlo!!!