2 : 3 [32] Marko Rovtar
3 : 3 [34] Luka Kanc
4 : 3 [34] Tine Šturm
5 : 3 [37] Tine Šturm

Težka tekma nas je čakala v zadnejm krogu skupinskega dela. Vedeli smo, da bo Oplast poizkusil narediti vse, da nas premaga in si zagotovi mesto med osmimi najboljšimi ekipami v državi, vendar se nismo pustili. Nismo reagirali na namigovanja, da ne potrebujemo treh točk, nismo se pustili sprovucirati ob dretju gostujočega trenerja Zorča niti nas niso dotolkle čudne sodniške odločitve. No, vsaj igralcev ne, kar je najbolj važno. Je pa zato na vse to toliko bolj reagirala domača klop, kar pa ni bilo všeč drugemu sodniku srečanja in je hotel domačega predstvanika ekipe poslati na tribuno. Zanimivo. Gostujočega trenerja ni slišal? Sodnika sta (vsaj tako sta na začetku govorila igralcem) puščala moško igro. Vendar so bili - izgleda samo na domači strani pripadniki moškega spola, na drugi strani pa simpatizerji Barceloninega Sergia Busquetsa. Že v prvem polčasu so si tako gostje priigrali strel iz desetih metrov, vendar so gostje zgrešili. So pa zato do konca polčasa prišli do lepe prednosti - 0:2, vratarju Krupiću in pa dobri obrambi se imamo zahvaliti, da ni bilo golov še več. Pa na naši strani. Dobro so nas prijeli in ni bilo možnosti, za zadetek. In s tem 'prijeli' mislim dobesedno. Moška igra pač. V drugem polčasu je Volarič v šest-metrskem prostoru od zadaj grobo podrl Rovtarja in prejel rumeni karton, iz penala pa je zadel Bevk. Spomnimo se recimo prejšnjega tedna - Volarič si je proti naši selekciji U21 prav tako prislužil karton, vendar takrat rdečega. Volarič je nato povišal na 1:3. Po kotu so gostje spet dobesedno v bloku prijeli našo obrambo in naredilo se je preveč prostora, Kavčič - kateri je branil drugi polčas pa ni imel nobene možnosti več. Takoj v naslednji minuti je s prekrasnim golom vrni Rovtar. Žoga je namreč v loku odletela prek vseh, ki so bili v šestmerskem prostoru in končala v mreži za 2:3. Prelomni dogodek na tekmi, pa je bil gol mladega Kanca. Na 3:3 je izenačil kar med nogama gostujočega vratarja, nato pa si je priigral še dve dobri priložnosti, a v vsaki je ravno malo zmanjkalo. Je pa zato zadel Tine Šturm, ter se 30. gola v letošnji sezoni v selekciji U18 poveselil še s številnimi gledalci. Vendar še ni bilo konec. Gostje so igrali z vratarjem, naši igralci so ukradli žogo, Tine se je lepo otresel vseh obrambnih igralcev, na koncu pred golom, pa se je še izmaknil grobemu udrsavanju Volariča in zabil 31. gol za 5:2. Torej, taktika dretja na sodnika in prigovarjanja 'naj ne sodi tako kot prejšnji teden v Oplastu' se ni izšla. Naši suvereno nadaljujejo v četrtfinale, kjer se bodo srečalu z ljubljanskim Vukom, Oplast pa je ostal na tretjem mestu in je zaključil letošnje tekmovanje v selekciji U18.