Emir Midžan je bil igralec Stripyja od 'novega začetka' 2007 do leta 2013. Še vedno pa je najboljši strelec Stripyja.

Kako je prišlo o tega, da si sploh začel igrati futsal za FSK Stripy?
Stripyu sem se pridruzil na povabilo Francija Ahčina ter Ahmeta Derviševiča. Srečali smo se na zimski ligi v Šenčurju v športnem centru Proetenex.

midzan5

V šestih sezonah, kolikor si igral, je bilo veliko lepih, pa tudi grenkih trenutkov - se česa še posebej spomniš?
Lepih trenutkov je bilo zelo veliko. Najbolj mi je v spominu ostalo zmaga proti Mariboru v gosteh - kljub zaostanku. Grenki trenutki so predvsem vezani na hitro menjavanje trenerjev.

stripy Tekma je bila odigrana v sezoni 2010/2011. Trener ekipe je bil Simon Bogovič. Domačini so povedli 2:0, Anže Česen je pred koncem 1. polčasa znižal razliko. V drugem polčasu je zadel še David Rošić, štirikrat pa Emir Midžan. Domačini so v drugem delu zadeli zgolj s šest-metrovke.

Nekaj časa si bil tudi kapetan - kakšna odgovornost je to?
Kapetan je bila odgovornost na terenu, vendar v takratni ekipi je bilo vseeno kdo bi bil, saj smo dihali eden za drugega.

midzan3

Svoje bivše soigralce večinoma srečuješ le še po turnirjih. Pogrešaš kdaj tekmovanje v slovenski futsal ligi?
Z nekaterimi bivšimi igralci smo še zmeraj v stikih in igramo skupaj rekreativne lige, z drugimi smo še vedno v dobrih odnosih. Tekmovanja ne pogrešam preveč, saj je za dober rezultat potrebno veliko odrekanja in predvsem veliko časa.

Ne glede na to, da si že nekaj let neaktiven v klubu - še vedno si z okroglimi 60 zadetki v vodstvu na lestvici strelcev - kakšen nasvet za vse ostale, ki te lovijo?
V ozadju prihajajo mladi igralci - verjetno bo kateri od njih imel občutek za gol in me nekega dne prehitel . Nasveta posebnega ni - dvigni glavi in poglej kje vratar stoji.

stripy Lestvica strelcev se nahaja na tej povezavi.

Spremljaš zgodbo Stripyja tudi po letu 2013?